Bağışıklık Sistemimizi Nasıl Güçlendiririz?

Vücudumuzu; mikroplara, virüslere, bakterilere kısacası tüm hastalıklara karşı koruyan ve sağlıklı bir yaşam sürmemiz için var olan bağışıklık sistemimizi nasıl güçlendiririz? Ona çok iyi bakarak!


Bağışıklık sistemi (immün sistem) farklı yapıda olan maddeleri yabancı olarak algılar ve onları vücuttan yok etmek üzere harekete geçer. Bir canlıdaki hastalıklara karşı savunma mekanizması geliştiren, patojenleri ve tümör hücrelerini yok eden, vücudu her türlü zararlı ve yabancı maddeye karşı koruyan bağışıklık sistemi vücudun savunma kalkanıdır. Peki bağışıklık sisteminizin zayıfladığını nasıl anlarsınız? Bunu anlamanın birden fazla yolu vardır. Genel olarak bir hâlsizlik hâliniz varsa, hazımsızlık çekiyorsanız, eklemlerinizde şişlikler ve sertleşmeler meydana gelmişse, depresif bir ruh haliniz varsa bağışıklık sisteminiz size çökme sinyalleri veriyor demektir. Koku alamama, solunum güçlüğü, ciltte kuruma, dikkat dağınıklığı ve aşırı saç dökülmesi gibi şikayetlerinizin sebebi de yine bağışıklık sisteminizin çökmesidir.


Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için öncelikle sağlıklı ve dengeli bir beslenme alışkanlığınız olmalıdır. En iyi bağışıklık güçlendiriciler başta gıdalar sonra içeriği temiz takviyelerdir. Sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmek için beslenme şeklinizi iyi düzenlemelisiniz. Besleyiciliği yüksek, koruyucu ve katkı maddesi içermeyen gıdalar yemeli, sebze ve meyveleri taze taze mevsiminde tüketmelisiniz. Yemeklerinizi pişirme yöntemleriniz de çok önemlidir. Aşırı yağlı yemekler, kızartmalar yerine haşlanmış, buharda ya da fırında pişirilmiş şekilde tüketmenizi öneririz. Tek tip beslenmek yerine çeşitli sağlıklı gıdalarla beslenmeniz sizi daha sağlıklı kılacaktır. Asitli ve renklendirici içeceklerden kesinlikle uzak durmalı, bol bol su içmelisiniz. Kişisel hijyen ve yaşadığınız yerin temizliği, sağlıklı bir vücut için olmazsa olmazlardır. Özellikle covid19 salgın döneminde alacağınız hijyen tedbirleri ile kendinizi koruma altına alabilirsiniz.


Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için ihtiyacınız olan uykuyu almalı, alkol, sigara gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durmalısınız. Sağlıklı bir vücut için ideal kilonuzu korumanız da çok önemlidir. Bunların yanı sıra düzenli spor yapmalı ve stresten uzak durmaya çalışmalısınız.


Son yıllarda birçok hastalığın tedavisinde kullanılan ve bağışıklık güçlendirici etkisi bulunan ozon terapi (ozon tedavisi) sayesinde sağlıklı bir vücuda hızlıca kavuşmanız mümkündür. İçinde sadece saf oksijen olan Ozanavir ozon kapsülü ile ihtiyacınız olan oksijeni günde bir kapsül ile karşılar, böylece enerjinizi yükseltirsiniz.

Ozanavir ozon kapsülü yüzde yüz doğaldır ve bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Zenginleştirilmiş oksijen de denilen ozon, kanımızın oksijen taşıma kapasitesini artırarak bağışıklık sistemini aktive eder. Böylece vücudumuzun virüs ve bakterilere karşı direnci artar. Türkiye’nin ilk ve tek ozon kapsülü Ozanavir, vücutta hiçbir kalıntı bırakmaz. Alkol ile alınmaması gereken Ozanavir ozon kapsülünün yiyecek ve içeceklerle herhangi bir etkileşimi yoktur. 16 yaşından büyükseniz ve bir sağlık engeliniz yoksa süper oksijen ozon ile sağlıklı bir yaşama siz de adım atın. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek, dışarıdan gelen her türlü hastalığa dirençli olmak için her gün Ozanavir ozon kapsülü kullanın.



Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.