Ozon Terapisi Nedir? Faydalı mıdır?

Ozon Terapisi (Ozon Tedavisi) saf oksijen ve saf ozonun karışımının kullanılarak yapıldığı bir tedavi yöntemidir. Ozon, ham maddesi oksijen olduğu için tamamen doğaldır. Piyasadaki diğer takviyelerin aksine ozon, vücutta hiçbir kalıntı bırakmaz. Ozon terapisi mutlaka uzman hekimler tarafından doğru endikasyonda ve doğru dozda uygulanmalıdır.


Sağlıklı bir hayat sürmek, daha uzun yaşamak ve hastalıklarla güçlü bir şekilde mücadele edebilmek için vücudumuzun en temel ihtiyacı oksijendir. Pek çok hastalığın temel sebebi vücudun yeterli miktarda oksijen alamamasıdır. Yaşam kalitesini artıran ozon terapisi, vücuttaki oksijen seviyesini yükseltir ve en hızlı sonuç veren bağışıklık güçlendiricilerin başında gelir.


Günlük yaşamın stresi, beslenme bozuklukları, genetik rahatsızlıklar, hareketsizlik gibi etkenler bağışıklık sisteminizin çökmesine, sık hastalanmanıza sebep olmaktadır. Bu sebeple sağlıklı bir vücuda sahip için, doğal ve bağışıklık güçlendiren terapiler mutlaka yaşamınızın bir parçası hâline gelmelidir. İşte tam bu noktada bilim insanlarının işaret ettiği yöntemlerin başında ozon terapi gelmektedir. En iyi bağışıklık güçlendiricilerden biri olan ozon terapinin doğal bir doping etkisi yarattığını söyleyebiliriz.


Hastalıklara yakalanma ihtimalinizi en aza indiren bu terapi sayesinde hem çabuk iyileşme sağlarsınız hem de tekrar hastalığa yakalanma riskinizi en aza indirmiş olursunuz. Ozon terapinin, salgın hastalıklara ve mevsimsel griplere çabuk yakalanan risk grubunda olan kişileri de koruyucu etkisi kanıtlanmıştır.


Ozon terapi, doğal bağışıklık güçlendirme etkisinin yanı sıra; enerji verir, zindelik sağlar, kan dolaşımını düzenler, kolesterolü dengeler ve hücre yenilenmesini önemli ölçüde hızlandırır. Yaşlandırmayı geciktirme fonksiyonu da olan ozon tedavisi; tansiyon, astım, şeker, kalp gibi tedavisi zor kronik hastalıklarda da iyileşme süreçlerinde yardımcı bir tedavidir.


Tüm dünyayı saran covid 19 (korona virüs) ve benzeri tüm virüslere karşı koruma kalkanı oluşturan ozonun faydaları saymakla bitmez. Karaciğer yağlanmasını azaltmaya yardımcı, kan dolaşımını hızlandırma etkisi olan ozon tedavisi birçok kanser türünün önlenmesinde ve kalp damar hastalıklarının tedavisinde takviye bir güç olarak kullanılmaktadır. Gençlik iksiri olarak da bilinen ozon, eklem ağrılarında azalma, hareket kabiliyetinde artma sağlar. Enfeksiyonel hastalıklar, iltihabi bağırsak hastalıkları, alerjik hastalıkların yanı sıra psikiyatrik hastalıklarda da yardımcı tedavi olarak uygulanan ozon terapi, kronik yorgunluk sendromuna da iyi gelmektedir. Zenginleştirilmiş oksijen olarak da tanımlanan ozon terapinin daha birçok faydası vardır ve yapılan bilimsel araştırmalarda bilinen hiçbir yan etkisine rastlanmamıştır.


%100 Doğal Bağışıklık Güçlendirici Ozanavir Ozon Kapsülünü Şimdi Satın Alın, Bağışıklığınızı Güçlendirin

Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.