HAVA VE SU DEZENFEKSİYON CİHAZI OZ-500

HAVA VE SU DEZENFEKSİYON CİHAZI OZ-500

 • Marka:
 • Stok Durumu:
1,475.00 TL
1,475.00 TL
Adet

Ozon Nedir?

Ozon, dünyanın etrafında koruyucu kalkan olarak bulunur ve öldürücü etkiye sahip olan güneşin radyasyon etkisine karşı canlıları korur. Hammaddesi oksijen olan ozon gazı güneşin ultraviyole ışını ve yıldırım anında ortaya çıkan elektrik arkları ile doğal olarak oluşmaktadır. Yağmurlu fırtına sonrası algılanan taze-temiz hava, ozon kokusudur. Oksijen döngüsünde bulunan ozon tabakası yeryüzünden 10-50 km uzaklıktadır ve yaklaşık 23 km yükseklikte en yüksek yoğunlukta bulunur. Ozon tabakası güneşten gelen morötesi (UV) ışınları (3×10-9 m’den küçük kısa dalgalı ve 1x 1017 hertzden büyük yüksek enerjili ışınlardır) tutar. Özellikle 290 nm’den daha kısa dalga boylu ışınları (morötesi ışınlar) absorbe ederek yeryüzüne ulaşmalarını ve böylece canlılar üzerinde zararlı olmalarını önler.

Kullanım Alanları

Evinizde ve işletmenizde güvenle kullanabileceğiniz hava ve su dezenfeksiyon cihazıdır. Alışveriş merkezleri, restoranlar, oteller, kafeteryalar, soğuk hava depoları, sağlık ve gıda işletmeleri, buz makineleri, su sebilleri, tuvalet, banyo, sauna, kasaphaneler, balık evleri v.b. işletmelerde, kokuların yoğun olduğu mekânlarda, havanın ve suyun temizlenmesi ve kötü kokuların giderilmesinde kullanılan cihazlardır.

 

Ozon gazı, ürünün raf ömrünün uzatmak, kötü kokuları gidermek, suyun dezenfeksiyonu ve oksijen bakımından zenginleştirilmesi amacıyla kullanılabilir. Klora göre 3125 kat daha etkili olan ozon, güçlü bir virüs ve bakteri öldürücü etkinliğe sahiptir. Gıda ve İlaç Dairesi Merkezi (Food and Drug Administration, FDA) gıda işletmelerinde ozon kullanımını 2001 yılında onaylamış ve tavsiye etmiştir.


Dezenfeksiyon Fonksiyonları:

 1. Ozon doğadaki en kuvvetli ve doğal dezenfektandır, yani mikrop kırıcıdır, kimyasal değildir
 2. Ortamdaki hava kirliliği ve kötü kokuları yok etmesi sayesinde insanlarda ferahlık ve zindelik hissi yaratır, çalışma ortamında motivasyon sağlar
 3. Organik koku ve biyolojik kirlenmeyi ayrıştırarak havada ve suda oluşan bakterileri, mantar ve virüsleri %99,9 oranında yok eder.
 4. Havadan oksijeni izole eder ve havanın oksijen konsantrasyonunu yükseltir
 5. Sudaki katyonik metallerin oksidasyonunu sağlar. Bulanıklığı giderir, suya berraklık sağlar.
 6. Ozon kararsız yapısı ve kısa süre sonra tekrar oksijene dönüştüğü için atık ve kalıntı bırakmaz
 7. Dezefeksiyon ile oksidasyonu aynı anda çok hızlı yapar, doğaldır ve evsel kullanım amaçlı olup yan etkisi yoktur.


 1. Üç oksijen atomundan oluşan özel bir moleküldür ve O3 olarak simgelenir
 2. Genellikle yağmur ve fırtınalar sonrasında duyulabilen temiz, taze bir kokusu vardır ve halk dilinde mis gibi toprak koktu diye adlandırılır
 3. Gökyüzünün mavi renkli olarak görünmesi ozon sayesinde olmaktadır
 4. Depolanamayan, stoklama imkanı olmayan tek moleküldür
 5. Gökyüzünün mavi renkli olarak görünmesi ozon sayesinde olmaktadır
 6. Kararsız yapısı ile kısa sürede oksijene dönüşür ve atık bırakmaz, doğaldır.


TEKNİK BİLGİLER

Ozon hava sterilizasyon

Ozon su sterilizasyon

Çalışma Süresi= 0 ~ 40  Dk.

Dinlenme Süresi= 30 ~ 360  Dk

Voltaj : AC110 / 240V / DC 12V

Güç : 18W

Ozon : 500 mg/h

Zamanlayıcı : LCD   Ölçüler : 160x53x230 mm      

Ürüne ait yorum kaydı bulunamadı!
Ad Soyad:
Mail Adresiniz :
Yorum :
Güvenlik Resmi :
Lütfen resimdeki 3 karakterli yazıyı kutuya sırasıyla yazınız
Güvenlik Resmi
Günde bir kapsül alınmalıdır. Aç ya da tok karnına alabilirsiniz.
Diğer vitamin ve gıda takviyelerinden farklı olarak Ozanavir gücünü ozondan yani ‘yüksek konsantrasyonlu oksijenden’ alır. Hammadesi sadece oksijen olan ozon vücüdunuzda hiçbir kalıntı bırakmaz, birikim yapmaz.
Sayısız hastalığın tedavisine yardımcı olmak amaçlı kullanılan ozonun başlıca faydaları şunlardır: Bağışıklığınızı zirveye çıkarır. Kronik yorgunluk ve strese iyi gelir. Sabahları daha zinde uyanırsız.Yaşam enerjiniz artar. Kronik hastalıkların tedavisine destek olur. Kan akışını hızlandırır yeni damar oluşumunu sağlar. Dolaşım bozukluklarını düzenlemeye yardımcı olur. Kanser tedavilerinin olumsuz etkilerini azaltır. Kas ve eklem ağrılarını azaltmaya yardımcı olur. İyileşmeyen yaraların tedavi sürecini hızlandırır. Şeker hastalarında kan şekerini düzenlemeye yardımcı olur.
Her gün bir kapsül Ozanavir içtiğinizde vücudunuza bol oksijen almış olursunuz. Hiçbir yan etkisi yoktur. Ek olarak günlük ihtiyacınız olan E ve D vitaminlerini de almış olursunuz. Hamilelerde ve 16 yaşından küçüklerde doktorunuza danışmanızı öneriyoruz.
PayTR - Güvenli Ödeme Sistemi
TAKSİT TUTAR TOPLAM TUTAR
2 3 4 6 7 9
754.86 TL 1510 TL
508.97 TL 1527 TL
386.13 TL 1545 TL
263.49 TL 1581 TL
228.54 TL 1600 TL
180.1 TL 1621 TL


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.